Postavy

Jak už jsem se zmiňovala výše, Raito je tenvšemi respektovaný obdivovaný typ, který si příliš k tělu nikoho nepouští. Ke všem se chová stejně mile, ale tak nějak rezervovaně. Mimo to už na první pohled působí mnohem dospěleji než jeho vrstevníci, jeho vystupování je naprosto dokonalé a zároveň sebevědomé.
Krom toho, že se Raito bez ustání objevuje na prvním místě v celonárodních zkouškách, tak jako mladší vyhrával šampionáty v tenise. Dobrovolně tenisu nechal s tím, že se musí připravovat na univerzitu.
Jeho rodiče jsou na něj pochopitelně pyšní a mladší setřička ho zbožňuje. Zatímco jeho matka je ženou v domácnosti, otec pracuje jako policejní detektiv. K Raitovi se chová víc jako rovný k rovnému než jako otec k synovi. To je zapříčiněné právě Raitovou neobyčejně vysokou inteligencí a pomocí, jakou poskytuje otci s jeho případy - Raito vždy přijde s nějakým novým úhlem pohledu, který napomůže vyšetřování.
Raito je hodně znechucen lidskou společností, tedy hlavně vysokou zločinností a vůbec některým lidským jednáním, dílem kvůli tomu se také hodlá stát ředitelem NPA. Když se mu do rukou dostane Death note s nadpřirozenou mocí, neváhá uskutečnit svoje plány na novou utopii i za cenu toho, že by jeho duše měla jít do pekla.
Náhle vysoká úmrtnost na srdeční zástavu mezi zločinci celého světa neuniká pozornosti veřejnosti a tajemný mstitel, vrah, dostává přezdívku Kira.
Raita čeká velké překvapení, když mu bývalý majitel Death notu, Shinigami Ryuuk, sdělí, že ho žádný postih za používání Death notu nečeká, protože je teď právoplatně Raitův, takže si s ním může dělat, co chce. Raitovi už nic v jeho cestě nebrání...
Nutno dodat, že když Raito zabil své první dva lidi, tak to moc lehce nenesl. Moc Death notu ho děsila, stejně tak váhal, jestli vůbec má právo něco takového udělat. Nakonec se logicky přesvědčil, že když už takovou mocí disponuje, tak proč ji nevyužít k dobrému a že v jeho rukou bude taková ohromná síla nejbezpečnější. (Není nad logické odůvodňování... XDD)
Jak plyne manga, tak se mění i sám Raito. Čím odhodlaněji za svým snem jde, tím více ztrácí na lidskosti a začíná být víc a víc bezohledný a chladnokrevný. Lidé, i z blízkého okolí, pro něj nejsou ničím více než figurkami, které mu pomůžou k jeho cíli.
Řekla bych, že jediná osoba, kterou Raito tak nějak respektoval a nějak se ho dotkla, byl právě L. Koneckonců právě on ho dlouhou dobu podezříval, že je Kira. Každopádně i to málo z respektu a sympatií, jež k Lovi cítil, vzalo pro honbou za novou utopií za své.

zdroj http://gladness-san.blogspot.com

Obrázek “http://death-note.animeshinobi.com/pic/deathnote/deathnote_2.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://death-note.animeshinobi.com/pic/deathnote/deathnote_1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Podobně jako Raito je i L nesmírně inteligentní, ba přímo geniální. Zatímco však Raito to vše umocňuje svým vystupováním, L spíš naopak svým chováním degraduje. XDDD
L je hodně excentrický a kloubí se v něm zvláštní směsice genia a hravého dítěte. L vůbec působí dojmem, že se sám o sobe neumí postarat, stačí se podívat na jeho oblečení a věčně bosá chodidla. Ono něco pravdy asi na tom bude, protože vyrůstal ve zvláštním sirotčinci, tuším, že někde v Anglii, spolu s dalšími podobně geniálními dětmi, kde se opatrovníci podle mého zaměřovali spíš na rozvoj jejich talentů a schopností, než na přípravu na obyčejný život venku.
Už jako hodně mladý byl začleněn do několika vyšetřování, kdy komunikoval s vyšetřovateli skrze intercom v notebooku, který přinášel Watari, Lův společník a opatrovník, jenž na veřejnosti vystupoval maskovaný, takže bylo naprosto nemožné zjistit Watarovu, nebo dokonce potom Lovi, identitu.
L se stal rychle mezi policejními organizacemi, nehledě na národnost, známý a zabýval se jen případy, které upoutaly jeho pozornost. A všechny nakonec vyšetřil. Osobně mám za to, že L sám neřeší případy kvůli touze překazit zločincům jejich činnost, spíš to bere jako hru, výzvu. Ano, určitě nějaké to povědomí, co je špatné a co dobré, má, ale neřekla bych, že to je oním hnacím motorem.
A právě Kirův případ ho nesmírně zaujal. Nakonec se mu podařilo díky prvním dvoum obětem Kiry a pokusem s medii zjistit, že Kira je v Kantu v Japonsku a stejně tak vyvodil, že Kira bude s největší pravděpodobností nějak ve spojení s policií, tedy NPA.
Nakonec to byl právě Raito, na koho mu nejlépe seděl profil Kiry, jenže všechny logické důkazy byly proti. Takže se začal držet blízko Raita v touze tu hádanku rozluštit. Během vyšetřování si Raita oblíbil, koneckonců, i když to na první pohled rozhodně nevypadá, uvnitř jsou si dost podobní. Sám prohlásil, že Raito je jeho prvním přítelem...

http://gladness-san.blogspot.com

Obrázek “http://i4.photobucket.com/albums/y145/biafraa/DeathNote__L_by_Akai_01.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://tbn0.google.com/images?q=tbn:TPZ-Westw3Yb5M:http://lh3.google.com/_0CArXSbpCSs/RyJSmovx7zI/AAAAAAAAABs/ryVrko-GYL4/s800/l.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.enregistrersous.com/images/8735109a25770bcc98117a534fae20d0.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Misa stejně jako Light našla zápisník smrti patřící Shinigami jménem Rem. Jeden sériový vrah jí zabil rodiče a ona se mu chtěla pomstít. Light toho vraha zabije pomocí zápisníku smrti a ona mu za to bude vděčná a až odhalí Lightovu identitu, tak se do něho i zamiluje. Misa se z vděku stane Lightovým ochráncem. Zbývá jí už ale jen čtvrtina života, jelikož má tzv. Shinigami eyes. Jsou to vylepšené oči, díky kterým vidí pravé jméno a délku života všech lidí, na které se podívá. Tyto oči získala od Shinigami Rem, jelikož uzavřeli dohodu, ale Misa za to musela zaplatit polovinou svého života a jelikož dohodu uzavřela dvakrát, tak už jí zbývá jen čtvrtina jejího původního života.

zdroj:http://anime-www.webgarden.cz/

http://ui01.gamespot.com/672/misamisa.jpg

Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs14/300W/f/2007/078/a/c/Death_Note___Amane_Misa_by_zeisstrx.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

 
Výdělek na internetu